Hakkımızda

DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIMIZ,

1992 yılında Gazi şehrimizin çok değerli sigorta acenteleri tarafından kurulan derneğimiz, GAZİANTEP Sigorta Acenteleri Derneği (GASAD) unvanı ile üyesi bulunan sigorta acente ve aracılarının hak ve menfaatlerini korumak, dayanışmasını ve bilgi alışverişlerini temin etmek, haksız rekabetleri önlemek, meslek haysiyetine aykırı davranışları engellemek, tüm sigorta sektörünün itibarını yüceltmek ve ülke ekonomisine yarar sağlamak amacına yönelik çalışmalarına devam etmektedir.

Derneğimiz sektörümüzde öncü dernek olma gayretlerine kuruluşundan beri devam etmekte olup, bu doğrultudaki yoğun ve etkin çalışmaları sonucu çevre illerdeki sigorta acenteleri derneklerinin kuruluşuna öncülük etmiş ve üst kuruluşumuz olan Tüm Sigorta Acenteleri Federasyonu (TÜSAF)'ın kuruluşunda kurucu üye olarak yer almış ve ilk günden beri de Onursal Başkanımız Mustafa AYDINÇELEBİ Federasyon yönetim kurulu Başkan Vekili olarak görevine devam etmektedir. Ayrıca Başkanımız Mustafa Sami AKAY da Federasyon Disiplin Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

5684 sayılı Sigortacılık Kanunu TÜSAF yönetim kurulunun yoğun ve etkin mesaileri sonucunda 03 Haziran 2007 de TMMM.de oybirliği ile kabul edilerek yürürlüğe girmesiyle başlayan süreçlerde Sigorta Acenteleri Yönetmeliği de yoğun ve etkin çalışmalar sonucunda yürürlüğe girdi.Kanun gereği geçici olarak TOBB.bünyesinde oluşturulan 9 üyelik Sigorta Acenteleri İcra Kurulu (SAİK)'nun 5 üyesi TÜSAF yönetim kurulu tarafından oluşturuldu.Onursal Başkanımız Mustafa AYDINÇELEBİ de bu geçici kurulda görev aldı.Müteakiben de yapılan seçimler sonucunda oluşan TOBB.Sigorta Acenteleri Sektör Meclisi ilk toplantısında Sektör Meclisi Başkanlığı'na seçilen Onursal Başkanımız Mustafa AYDINÇELEBİ sektörün Hacı Ağabeyliğine devam etmektedir.

TÜSAF (Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu) Türkiye genelinde 26 adet il derneğinin bir araya gelmesi ile kurulmuş olağan genel kurullarını tamamlamış bir FEDERASYON 'dur. Halen işlemlerini devam ettirerek oluşumlarını tamamlamaya çalışan İl bazında dernekler de TÜSAF çatısı altında toplanma gayreti içersindedir. Trafik komisyon artışı, dask komisyon teşvikleri gibi birçok ilki gerçekleştiren federasyonumuz, çıkan yasa ve yönetmelikler için emek veren ve gelişimleri takip edip muhatabını bulabilen, ulusal boyutta çeşitli toplantılara katılarak ses getiren, gerçek anlamda mesleki bir Sivil Toplum Kuruluşu olup, Tüm Sigorta Acentelerinin öncüsü olma gayretlerine devam etmektedir.

GASAD, Yeni Yönetim Kurulumuz Mart 2011 de göreve gelmesinden bu yana faaliyetlerini hızla sürdürmektedir. İlk olarak siz değerli meslektaşlarımıza ulaşmayı hedeflemiş olan yönetim kurulumuz, görev süresi içinde ulaşmadığı acente arkadaşlarımızın kalmamasına gayret göstermektedir. Yapılacak ve gerçekleştirilecek aktivitelerin hem içerik hem de sonuçları açısından öncelikle üye acente meslektaşlar ve dolayısıyla Sigorta Sektörü için önemli, etkin ve verimli çalışmalardan oluşturulması ana hedefimizdir..

Web sitemizin yayına girmesi ile ivme kazanacak olan derneğimiz, sizlerle birlikte yapacağımız panel, eğitim, seminer, vizyon toplantıları ve katkı vereceğiniz görüşlerinizle önemli çalışmalarda bulunacak olan Yönetim Kurulumuzun inanılmaz başarıları ve övgü dolu çalışmaları olacağı inancındayız.

Emeği geçen ve katkı sağlayan tüm üyelerimize, Acente Meslektaşlarımıza, önemli Sektör temsilcilerine çok teşekkür eder, İl ve ilçeler bazında tüm sigorta acenteleri ile bu dernek çatısı altında buluşma ümidiyle birlikteliğimizden doğacak gücümüzle daha neleri başarabileceğimizi şimdiden tahmin edebiliyor, Sigorta Acentesi meslektaşlarımıza ve Sigorta Sektörüne Önemli katkılar sağlamaya devam diyoruz. Geliniz, bir olalım, birlik olalım, dirlik olalım.

GASAD Yönetim Kurulu